تبلیغات
بچه شیعه - جنگ آجیلی
 
بچه شیعه
ما بر سر آن عهد که بستیم نشستیم
درباره وبلاگ


سه چیز را با احتیاط بردار : 1- قدم 2- قلم 3- قسم
سه چیز را پاك نگهدار : 1- جسم 2- لباس 3- خیالات
از سه چیز كار بگیر : 1- عقل 2 - همت 3- صبر
از سه چیز خود را نگهدار : 1- افسوس 2 – فریاد 3- نفرین کردن
از سه چیز پرهیز كن : 1 - دروغ 2 - غیبت 3 - خیانت
سه چیز را هرگز آلوده نكن : 1- قلب 2 - زبان 3- چشم
و اما سه چیز را هیچوقت فراموش نكن : 1- خدا 2- مرگ 3-دوست خوب

مدیر وبلاگ : ز ص
نویسندگان
برچسبها
شنبه 3 فروردین 1392 :: نویسنده : ز ص

تا حالا شده دلتون بخواد ظرف آجیل روبه روتونو بزنید توی سر طرف مقابلتون اما در ظاهر به روی خودتون نیارید و خونسرد باشید!
این احساس و قتی به من دست داد که اونی که روبه روم نشسته بود گفت : همش تقصیر خود نظامه!اگه اینقدر زمان انتخابات 88 دروغ نمی گفت مردم نمی رفتند ماهواره بخرن!
وقتی اینو گفت انگار آب جوش ریختن روی سرم !آخه فکر می کردم بچه مذهبیه!درس خونده اس!این حرفارو ازش بعید می دونستم!
آخه این چه تحلیلی بود دیگه؟ فکر کنم ورژن جدید توجیه بود! با حساب دودوتایی کاملا میشه فهمید که چرا گرایش مردم به ماهواره بیشتر شده!نمی دونم چرا توجیه بهتر از این گیر نیاورد!
منم جوری که ایشون بشنوه به بغل دستیم که از قضا مادر ایشون بود گفتم:آخه اگه آدم به خاطر اخبار میره ماهواره می خره پس چرا همه شبکه هاش جز اخبارو قفل نمی کنه؟؟!!
مادر ایشون هم که می خواست ماهواره داشتن خودشونو توجیه کنه :گفت شبکه های ماهواره که چیزی ندارن، یه مشت فیلم اکشن می ذارن.
نمی دونم ایشون منو ... فرض کرده بودند یا خودشونو زده بودند اون راه!
نمی دونم دیگه می خوان توی این شبکه ها چی ببینن که بفهمن این چه آفتیه به جون خانواده های ما افتاده...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 30 اردیبهشت 1396 12:44 ب.ظ
Excellent blog you have got here.. It's difficult to find excellent writing like yours nowadays.
I really appreciate individuals like you! Take care!!
دوشنبه 5 فروردین 1392 10:47 ب.ظ
کجا اسمشو آوردی؟؟؟؟
ز صآخرش
دوشنبه 5 فروردین 1392 02:23 ق.ظ
چی دقیقا همینطوره! ؟

ز ص"دلیل اصلی حمایت از ماهواره و انتقاد به صدا و سیما را باید در سبک زندگی و طرز تفکر مخاطب شما جستجو کرد."
دوشنبه 5 فروردین 1392 01:18 ق.ظ
راستی نوشته ی زی آواتارتو(درست گفتم؟؟؟؟)
از کجا برداشتی؟
حداقل مبنعش و ذکر می کردی!!!
ز ص منبع آواتار نقل یکی از دوستام بود که اسمشو هم آوردم عزیز.
دوشنبه 5 فروردین 1392 01:16 ق.ظ
سلام
خب می زدی!!!
با فاطمیه بروزم
این شب ها فراموشم نکن
التماس دعا
ز ص همیشه بهترین پیشنهاداتو من از زبان شیوای شما می شنوم!!!
بمونه برای بازدید ؛-)
یکشنبه 4 فروردین 1392 07:21 ب.ظ
2
دلیل اصلی حمایت از ماهواره و انتقاد به صدا و سیما را باید در سبک زندگی و طرز تفکر مخاطب شما جستجو کرد.
قطعا در ابعاد دیگر زندگی ایشان هم آثار تمایل به غرب و دور شدن از اصالت اسلامی ایرانی مشاهده می شود. و دقیقا به همین دلیل است که مادر مخاطب هم از فیلم اکشن حمایت می کند. اتفاقا از همین استدلال ایشان می توان به این نتیجه رسید که فیلم هایی که مشاهده می کنند در تغییر سبک و فکر زندگی آنها موثر بوده است.

نظر شما ؟
اگر با هم هم نظر هستیم پیرامون نشر و گسترش شاخصه های سبک زندگی اسلامی ایرانی بیشتر تلاش کنید.
موفق باشید.
با تشکر
ز صدقیقا همینطوره!تغییر در روش زندگی و رفاه نسبی بیشتر خانواده ها و راحتی تبادل اطلاعات بدون درنظر گرفتن عرف و فرهنگ یک اجتماع و... باعث ایجاد زمینه ای برای پذیرفتن ماهواره در خانواده هاست.و برای نشر سبک زندگی اسلامی نه تنها من بلکه هرکس به اندازه وسع خودش باید تلاش کنه.اسلام از طرف ما که مدعی مذهب هستیم هم مهجور مونده. همینکه نمی تونیم با زندگی به اصطلاح اسلامی که داریم الگویی برای دیگران باشیم.چه چیزی بهترجز رفتار و منش انسان میتونه تبلیغی برای مذهبش باشه؟
یکشنبه 4 فروردین 1392 07:20 ب.ظ
از اواسط دوره قاجار غرب و غرب زدگی و مواجهه ما با این پدیده، شکلی جدید به خود گرفت. این نحوه مواجهه جدید، در حوزه اندیشه و تفکر و علم و فرهنگ بوده و غرب زدگی گسترده فرهنگی و علمی را پدیدار کرد. بدین سبب طبقه روشنفکران غیر دینی و فراماسونرها در این دوره آن هم تحت نظارت و حمایت و هدایت انگلیس و روسیه و بعدها آمریکا شکل گرفت و براساس این شیوه مواجهه است که کم کم سبک زندگی ایرانی دستخوش تغییرات می شود؛ تغییراتی که هرچه زمان برایش جلوتر می رفت، سرعت این تغییرات نیز سریع تر می شد و واکنش آگاهان، روشنفکران دینی، خواص سیاسی و علما را باعث می گشت.
پرسشی که هنوز در دوران گذار برای پاسخ به آن هستیم و به سؤال «چه باید کرد» در برابر هجوم اندیشه غربی صدها پاسخ داده شده است. هر چند همگان متفقند جوهره شیعی و اسلامی مردم و جوانان ایران اسلامی لیبرالیزه نمی شود اما سبک زندگی در صد سال اخیر دچار تحولات عمیق و ریشه داری شده است و همواره مسأله تماس، برخورد، پذیرش، طرد، مقابله و یا همزیستی میان فرهنگ سنتی– اسلامی ایرانی و ورود فرهنگ غربی و اروپایی که حامل تجدد و مدرنیته به معنای دقیق کلمه است، مطرح بوده و هنوز هم این موضوع در قلب تحولات فکری فرهنگی جامعه قرار دارد. این مسأله برای آگاهان و خواص، آشکار، و برای عموم مردم، مسأله رایج و مبتلابهی است که عامه مردم نسبت به آن تا کنون غفلت معرفتی را ترجیح داده اند و رهبر انقلاب اخیراً اهتمام ویژه ای به غفلت زدائی در این ساحت نموده اند.
غرب فرهنگی و فلسفی با تفکری که در آن انسان می خواهد جای خدا را بگیرد و به صورت موجودی صاحب علم و اراده و قدرت و در جایگاه تشریع ظاهر شود و می بایست همه چیز را در تصرف و تملک خود درآورد، پدید آمد. غرب آن چنان که بسیاری از متفکران غربی نیز به آن اذعان کرده اند، کوشیده است تاریخی جدید با نگرش و هویتی جدید را برای انسان رقم بزند. امثال نیچه، هایدگر، هانری کربن، رنه گنون، شوان و فوکو هرکدام به نحوی به این تعارض اشاره داشته اند.
یکشنبه 4 فروردین 1392 06:38 ب.ظ
گریه،مادر،دوشنبه، در، کوچه
راستی! فاطمیه نزدیک است...
(برقعی)
یکشنبه 4 فروردین 1392 02:11 ب.ظ
سلام
ایمان و اعتقاد آدم ها در روزهای سخت نمایان میشه
بعضی آدم ها خودشون می دونن کارشون اشتباهه وهمین بی قرارشون می کنه و متاسفانه سعی می کنن با دلیل آوردنای الکی خودشون رو آروم کنن
متاسفانه همینم آرومشون نمی کنه
یکشنبه 4 فروردین 1392 12:18 ق.ظ
راستی قرار بود آجیل را تحریم کنید نه اینکه مهمون ها را باهاش بزنید!!!
چی شد پس؟
شنبه 3 فروردین 1392 03:24 ب.ظ
اینکه صدا و سیما دروغ گفت را قبول ندارم ولی شاید میشد بهتر از این عمل کرد!
انصافا توی برهه ای از زمان در عرصه ی رسانه ها ما در برابر هجمه ی دشمن کم آوردیم و نتونستیم مردم را قانع کنیم ولی الان خدا را شکر خیلی بهتر شدیم
به نظرم برخی اخبار رسانه های خارجی مثل ویروس هستن که اگه فکر و اعتقاد افراد ضعیف باشه از پا در میاد ولی اگه بتونه مقاومت کنه و واکسن اون را برای خودش پیدا کنه(روحیه حقیقت جویی داشته باشه)
قویتر هم میشه
شنیدید که گاهی بزرگتر ها میگن زمانی بود که داشتن ویدئو جرم بود؟
ما نمیتونیم از تکنولوژی فرار کنیم ولی میشه هم زمان یا حتی زودتر به فرهنگ درست استفاده از اون برسیم
ز ص به نظر من هم در اون شرایط نگفتن همه حقیقت از رسانه ملی کار درستی بود چون ممکن بودبا گفتن همه حقایق به اغتشاشات دامن زده شه.
البته افشا گری و نقد به موقع و در زمان مناسب پس از فروکش کردن احساسات برانگیخته ناراضیان امر لازمی بود.مثلا به نظرم برنامه ای امثال"دیروز امروز فردا"زمینه ساز یک اقدام بزرگ برای راه افتادن مناظرات و کرسی های آزاداندیشی بود که خود ترویج این امر (که از تاکیدات امام خامنه ای نیز هست) باعث بالا رفتن ظرفیت مباحثه و مناظره بین قشرهای مختلف مردم و افزایش بصرت و آگاهی می شود.
درمورد اخبار رسانه های خارجی هم باید بگم یه نفر که مشرف برحقایق باشه میتونه دربرابر سیل عظیم درستها و غلط ها قدرت تفکیک داشته باشه اگه بین صدتا راست یک دروغ هم بتونن بگنجونن می تونه رفته رفته باعث انحراف شخص بشه.خود من برای اطلاع از اخبار روز که ممکنه از رسانه ای مثل تلویزیون پخش نشه از روزنامه ها و هفته نامه های معتبر و تایید شده استفاده می کنم.وبعداز اون شبهات و سوالات ایجاد شده رو با افراد دارای صلاحیت مطرح می کنم بدون اینکه ماهواره دیده باشم!
شخصی رو میشناسم که تعریف می کرد که یکی از بستگانشون کمی با نظام مشکل داشت پس از گرفتن ماهواره الان نماز و روزه که سهله منکر خدا و پیغمبر می شه!!ایا این فقط صرفا یه اتفاق بوده؟چه کسی باید صلاحیت بده که این ویروس شما را از پا در میاره یا مقاومتون می کنه؟!
مثل اینه که از لبه پرتگاه حرکت بکنین و بگین یا می افتم یا نه!احتمال خطر اونقدر بالا هست که بخواین از خیر نداشته اش بگذرین!
و اما بحث ویدئو از ماهواره جداست چراکه ابزاری به اسم ویدئو از فرهنگی که با خودش داشت قابل تفکیک بود اما با اوضاع کنونی ماهواره ،جداکردن این وسیله از فرهنگ و پیامدهاش به نظرم ممکن نیست.اسم این رو هم نمیشه گذاشت فرار از تکنولوژی!انسان هر چیز جدیدی که پا به عرصه میگذاره رو که نباید اسم تکنولوژی روش بذاره!
شنبه 3 فروردین 1392 02:11 ب.ظ
با نظرتان موافقم.
شنبه 3 فروردین 1392 02:07 ب.ظ
با سلام..جالب بود...عید نوروز مبارک...سال خوبی داشته باشی.
شنبه 3 فروردین 1392 01:49 ب.ظ
با سلام

ضمن تبریک سال نو از شما دعوت میکنم از مجله سرگرمی رنگین پاتوق دیدن فرمایید !!!

www.ranginpatogh.ir
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :